سال 1399 سال جهش تولید

  •  35258354-035
  •  afsharhospital@ssu.ac.ir

تاریخچه بیمارستان

تاریخچه بیمارستان

 بیمارستان افشار در 3 طبقهبا  مساحت  22000 مترمربع و زیر بنای 15700 متر مربع درشمال غربی استان یزد در سال 1356 به همت مرحوم آقای محمدصادق افشاربه بهره برداری رسید و در حال حاضر یکی از مراکز درمانی دولتی استان به حساب می آید.این مرکزبا 2بخش داخلی قلب، 6  بخشCCU، 2 بخش ICU قلب، بخشهای جراحی قلب، جراحی زنان و مردان، اتاق عمل قلب، اتاق عمل جنرال، اتاق زایمان، آنژیوگرافی، الكتروفيزيولوژي،NICU ، اورژانس و اورژانس قلب با 144 تخت فعال و 182 تخت اکسترا- ستاره دار  و تجهیزات کامل می تواند به بیماران عزیزارائه خدمت نماید.

 

این بیمارستان با داشتن بخشهای پاراکلینیک از قبیل آزمایشگاه ، رادیولوژی، سونوگرافی، اکو وتست ورزش ، اسکن هسته ای ، هولتر ، CT آنژیوگرافی می تواند به صورت سرپائی به تمامی همشهریان عزیز چه در داخل استان وچه درخارج استان خدمت رسانی کند.

 

این مرکز با انجام خدمات تخصصی و فوق تخصصی توسط پزشکان و اساتید مجرب و متعهد درزمینه جراحی قلب ، داخلی قلب ، آنژیوگرافی، آنژیو پلاستی بعنوان تنها مرکزدولتی قلب استان بوده که با انجام تعداد متوسط 80-75 عمل قلب و 350 آنژیوگرافی و 200 آنژیوپلاستی ماهیانه یکی ازمهم ترین مراکز قلب جنوب کشور می باشد. 

 

اجرای برنامه مدیریت درمان سکته حاد قلبی (247) ، از جمله فعالیت های مهم این مرکز می باشد که با وجود پزشکان و پرسنل مجرب ، بیماران STE MI تحت آنژیوپلاستی قرار گرفته و با این روش میزان مرگ و میر این بیماران از 11 درصد به 4 درصد کاهش یافته است.

 

این مرکز با توجه به فعالیت تیم بازتوانی درون بخشی، کلینیک پیگیری و پیشگیری و توانبخشی قلبی اقدام به عضویت در شبکه جهانی HPH[1] نموده است و در راستای ارتقاء سلامت در حیطه های بیمار ، همراهان، محیط و جامعه گام های موثری را برداشته است.

 

بیمارستان افشار با فعالیت بیش از دهها عضو هیئت علمی در زمينه آموزش به دانشجویان پزشکی، تخصصی قلب وهمچنین رشته های بهداشتی ودرمانی به عنوان مرکز آموزشی درمانی به حساب می آید. همچنین این مرکز درمانی،آموزشی و پژوهشی با داشتن مرکز تحقیقات قلب وعروق و با تلاش وپشتکار پزشکان وپرسنل در جهت ارائه طرحهای پژوهشی تحقیقاتی فعاليت مي نمايد که نتايج آنها در مجلات مهم داخلی و بین المللی به چاپ رسیده است.

 

در این بیمارستان با انجام هفت عمل پیوند قلب به عنوان یکی از  مراکز هماهنگ کننده پیوند اعضاء مشغول به فعالیت بوده که با هماهنگی بین بیمارستانهاي استان و سایر مراکز درمانی کشور قادر به ارائه خدمات به بیماران نیازمند اهداء عضو می باشد.

 

کلینیک تخصصی این مرکز در تمامی زمینه ها از قبیل جراحی قلب ، داخلي قلب ، داخلی ،  ارتوپدی ، زنان وزایمان ، غدد،  ENT، اطفال،  قلب اطفال،  عفونی، اعصاب و روان ، ریه ، آسم و آلرژی اطفال ، اکو وتست ورزش ، الکتروکاردیوگرافی،  هولتر مانيتورينگ و سونوگرافییکی از فعالترین کلینیک های تخصصی این استان می باشد.

 

این بیمارستان با گذشت 4 دهه علیرغم خدمات فراوانی که در عرصه درمان شهرستان یزد ارائه نموده ، ساختار فیزیکی و تاسیسات آن مستهلک و فرسوده گردیده است . تیم مدیریت بیمارستان برخود لازم دانسته تا جهت بالا بردن کیفیت خدمات ارائه شده در جهت اصلاح و بهسازی ساختار فیزیکی ، تاسیساتی و گردش کار بیمارستان گام های اساسی بردارد. لذا تحولات اساسی در این زمینه شامل بازسازی کامل اتاق عمل قلب، اتاق زایمان، اورژانس، بخش بستری قلب، سی سی یو ها، بخش CT آنژیوگرافی و ... بوده است.

 

همچنین احداث پروژه های بخش ید تراپی ، CCUبیدمشکی و کلینیک تخصصی و فوق تخصصی با کمک خیری و دانشگاه نیز از دیگر اقدامات نوسازی بیمارستان می باشد.

 

لازم به ذکر است بیمارستان افشار در فرآیند ارزیابی استانداردهای اعتبار بخشی که از طریق وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی سالانه در راستای استانداردسازی بیمارستان ها در زمینه بهبود کیفیت خدمات و ایمنی بیماران انجام می پذیرد موفق به کسب رتبه درجه یک گردیده است.

 [1]Health promotion hospital

 

 

 

تماس با ما

آدرس
یزد،بلوار جمهوری اسلامی،بیمارستان محمد صادق افشار

شماره تماس
035-35258354
035-31602161
035-31602162
035-31602166